Неабиякий ажіотаж серед представників засобів масової інформації та простих глядачів на авіасалоні «Авіасвіт ХХІ» викликало шоу Київського міського автомотоклубу. Президент КМАМКу, чемпіон України з кільцевих перегонів, пілот команди «ТНК-Україна Racing» Сергій Малик за кермом боліда «Формула-1600» змагався з реактивним літаком Л-29 «Дельфін», за штурвалом якого перебував директор полтавського конструкторського бюро з розробки гелікоптерів «Аерокоптер», військовий пілот першого класу, пілот-інструктор літаків надзвукового класу (свого часу керував такими всесвітньо відомими винищувачами, як МіГ 21, МіГ 23), випускник Харківського вищого військового авіаційного училища льотчиків 1984 року Ігор Політучий.Спонсором заїзду виступило ТОВ «ТНК-ВР Україна».
Такий захід відбувся вперше в Україні. У світовій практиці знамениті перегони Міхаеля Шумахера з винищувачем. До речі, на відміну від німця, киянин змагався з літаком, що ширяв у повітрі. Адже швидкісні характеристики Л-29, коли він рухається смугою, нижчі, ніж у «Естонії-25». Тому такі змагання були б просто не коректними. А ось у повітрі двомісний реактивний птах може видати до шестисот кілометрів на годину. Але оскільки летів невисоко (десь п’ятнадцять метрів над землею), то виходило значно повільніше. До речі, «Дельфін» і болід приблизно однолітки. Створено їх, так би мовити, в одну епоху.
Реактивник наближався до злітної смуги зі швидкістю двісті кілометрів на годину. Сергій Малик стартував за відмашкою прапорця. Л-29 завдяки високій постійній швидкості випереджав машину на початковому етапі, але розгінні характеристики боліда дали йому змогу на відрізку 1200 метрів наздогнати й обігнати крилатого суперника. Коробка перемикання швидкостей у формулі налаштована таким чином, що на п’ятій передачі болід розганяється до 250 кілометрів на годину. Отже, Сергій Малик у всіх трьох спробах наздогнав і випередив реактивний літак Л-29 «Дельфін». Здалеку їхня дуель виглядала дуже цікаво: болід з відстані кілька десятків метрів був маленькою білою плямочкою, яка жваво й агресивно переслідувала в кілька разів більший літак і залишала його далеко позаду вкінці злітно-посадочної смуги!
До речі, старту довелося очікувати довго. Спочатку організатори «Авіасвіту ХХІ» призначили поєдинок літака й автомобіля на десяту ранку. Потім перенесли на 13:30. Проте нудьгувати обом пілотам не доводилося — протягом трьох годин потік охочих сфотографуватися біля їхніх машин не вщухав. Щоправда, болід мав значно більшу популярність серед відвідувачів авіасалону, ніж сталевий птах.
Цей заїзд занесено до Книги рекордів України в категорії «Спорт, вперше».
Між іншим, цей біло-синій болід команди «ТНК-Україна Racing» — неодноразовий рекордсмен. На ній Сергій Малик 2004 року вперше у світовій історії піднявся на гору Ай-Петрі. Ще ніколи досі авто такого класу своїм ходом не діставалося висоти 1221 метр над рівнем моря. Друге досягнення президента КМАМКу датовано 22 жовтня 2005 року. В Рівному на тимчасовій кільцевій трасі аеродрому вперше в історії українського автоспорту гонщик за підсумками трьох заїздів піднявся на кожну зі сходинок п’єдесталу.